Szerezz olyan stabil számítástudományi alapokat, amellyel komoly szoftverfejlesztési projektekben is helyt állhatsz és a munkahelyen történő bentmaradást, valamint a junior - medior - senior szintek ugrását is megkönnyítik.
Az itt megszerezhető tudás minden olyan fontos anyagrészt tartalmaz, amelyre minden olyan szoftverfejlesztőnek szüksége lenne, akinek hiányosak a számítástudományi ismeretei, így például azoknak akik bootcamp-ben vagy autodidakta módon tanultak programozni vagy az egyetemen szerzett tudásuk már megkopott.
Nem mellesleg mára az AI programozásban történő megjelenésével egyre nagyobb igény lesz olyan szoftverfejlesztőkre, akik értik, hogy “mi van a motorháztető alatt”, holisztikusan tudnak gondolkodni és az AI segítségével írt kódot kis túlzással csak ellenőrzik, kiváltva azoknak a fejlesztőknek a munkáját, akik egyszerűbb programozási feladatokat látnak el.
Milyen témák lesznek a számítástudományi képzésen?
- Matematika: aritmetika, számelmélet, algebra, logika, halmazelmélet, geometria, kalkulus, kombinatorika, valószínűségszámítás, statisztika, szövegkészítés, trükkös feladatok
- Algoritmusok: komplexitás, kereső és rendező algoritmusok, gráfalgoritmusok, számelméleti algoritmusok, szövegfeldolgozó algoritmusok
- Adatszerkezetek: dinamikus tömb, láncolt lista, bináris keresőfa, hasítás, kupac
- Technikák és módszerek: rekurzió, backtrack, mohó algoritmusok, dinamikus programozás, további tippek és trükkök.
- Paradigmák: procedurális programozás, objektumorientált programozás, funkcionális programozás, deklaratív programozás, reaktív programozás
- Haladó témák: operációkutatás, numerikus matematika, automaták és formális nyelvek, mesterséges intelligencia (AI), kiszámíthatóság.
- Ezen túl pedig még rengeteg gyakorló feladattal és még a témába vágó állásinterjú kérdésekkel és készülünk.
Miért érdemes belevágnod?
A számítástudomány és a matematika oktatás mindegyik egyetemi Computer Science képzésnek alapvető része, azonban a bootcampes és autodidakta módon tanulóknál ez sokszor hiányzó tudás. Teljesen elhanyagolni viszont nem érdemes, ugyanis emiatt is fordulhat elő, hogy bootcampben végzett jelentkezőt nem vesznek fel egy adott állásra vagy a próbaidő alatt elköszönnek tőle.
Ez azért is lehet, mert például a szoftverfejlesztés során egy-egy feladatot számos módon meg lehet oldani, azonban bonyolultabb feladatoknál már nem biztos, hogy könnyedén ráérzünk az optimális megoldásra. Ha valaki elmélyed a számítástudományban, akkor komplex esetekben is könnyebben rá fog jönni a hatékony megközelítésre, tudni fogja, hogy melyik módszer a gyorsabb és azt is, hogy mikor és hogyan érdemes optimalizálni.
Kinek ajánlott?
1) Azoknak, akik IT Bootcamp-ben végeztek vagy autodidakta módon tanultak, de eddig nem tudtak elhelyezkedni IT területen, mert az állásinterjú “matekos részén” elcsúsztak és most újra belevágnának az álláskeresésbe.
2) Akik már elhelyezkedtek az IT területén programozóként, de a számítástudományi ismereteik hiányában tartanak attól, hogy nem fogják tudni megtartani állásuk programtervező informatikusként végzett kollégáikkal szemben.
3) Végül pedig azoknak is érdemes részt venni, akik már medior vagy senior fejlesztőként dolgoznak, de szeretnék naprakészen tartani számítástudományi ismereteiket és olyan új ismeretekkel gazdagodnának, amelyek jobb minőségű kódot eredményeznek a megszokott módszerek használata helyett.
Ki lesz mindebben oktatód és mentorod?
Dr. Faragó Csaba – Programtervező matematikus; Szoftverfejlesztő @Interactive Brokers
Több mint 20 éve dolgozik szoftverfejlesztőként. Programtervező matematikusként végzett Szegeden, a PhD-ját is ott szerezte informatikából. Számos programozási nyelvben és technológiában jártas: a 2000-es években a C++ dominált, a 2010-es évek óta leggyakrabban Java-t, JavaScript-et és Pythont használ a mindennapi munkája során.
Mik a képzés előkövetelményei?
A képzésen való részvétel minimumkövetelménye az alábbi programozási nyelvek egyikének az alapjainak az ismerete: Python, JavaScript, C++, Java, C#.
Hogyan fogsz tanulni?
- Pszeudokód és programozási nyelvek: A számítástudomány független a programozási nyelvektől, ezért úgynevezett pszeudokód formájában szokás leírni a módszereket, ami átfordítható tetszőleges programozási nyelvre. Az általános pszeudokód mellett az alábbi programozási nyelvek lesznek támogatva a képzésben: Python, JavaScript, C++, Java, C# (a képzés során az egyes nyelvek speciális képességeit is bemutatjuk, nem csak a közös részeket).
- Gyakorlatorientált oktatás: minden héten izgalmas gyakorló feladatokat kapsz majd, amelyek keretében már menetközben is konkrét projekteket fogsz megvalósítani Java-ban.
- Interaktív digitális tananyag: a gyakorlati feladatok elvégzéséhez és a tanfolyam sikeres teljesítéséhez szükséges tudást digitális tananyagok és vezetett kódolások formájában adjuk át
- Rugalmas időbeosztás: a tanfolyamot munka mellett is végezheted, hiszen a tananyag elsajátítása heti 8-12 óra elfoglaltságot igényel összesen, melyet saját időbeosztás szerint dolgozhatsz fel.
- Oktatói mentoring: a képzés ideje alatt az oktató folyamatosan a rendelkezésedre áll, bármikor kérdezhetsz tőle, ha elakadtál, és rendszeresen visszajelzést ad a feladataidra, fejlődésedet végigkíséri.
- Konzultációk: valamennyi tanegység végén egy-egy élő konzultációs alkalmat is szervezünk este 18:00 órától, amikor élőben is felteheted kérdéseidet, közösen kiértékelhetitek és átbeszélhetitek a gyakorlás során elkészített projekteket, és tanulhattok egymás elakadásaiból is.
- Limitált férőhely: a fent említett interakciók miatt képzéseinket korlátozott létszámmal indítjuk csak el, hogy biztosan jusson mindenkire ideje az oktatóknak.
Mikor indul a képzés és mennyibe kerül?
- Képzés indulásának időpontja: Jelenleg nincs meghirdetett időpontunk, de hamarosan érkezik! Addig is kötelezettségek nélkül előjelentkezhetsz és emailben értesítünk, amint felkerül a következő elérhető tanfolyam időpontja és ára.
Ha érdekel a képzés két lehetőséged is van
1. Jelentkezel a képzésre
Ha eldöntötted, hogy jelentkezel a képzésre és szeretnéd biztosítani helyedet, nincs más teendőd, mint a ‘Beiratkozom’ gombra kattintva kitölteni a jelentkezési formot és kifizetni a képzés díját.
2. Kérdezel még a képzésről
Ha szívesen jelentkeznél, de úgy érzed még van néhány kérdés, amire nem találtad meg a választ, kattints az ‘Érdekel, de kérdeznék’ gombra, add meg elérhetőségedet és 48 órán belül felvesszük veled a kapcsolatot vagy írhatsz is nekünk közvetlenül az info@cubixedu.com e-mail címre!
=========================
A változtatás jogát fenntartjuk.