A digitális világban az adatok jelentik az egyik legértékesebb erőforrást, nem véletlenül szokták mondani, hogy “az adat az új olaj”. A vállalatok folyamatosan óriási mennyiségű információt generálnak, de ennek hatékony feldolgozása és értelmezése sok esetben még mindig kihívást jelent. Az üzleti döntések adatvezérelt megközelítése ma már alapelvárás, a piaci verseny pedig egyre inkább azoknak a szereplőknek kedvez, akik megfelelő eszközökkel és módszerekkel képesek az adatokból üzleti értéket teremteni.
A legtöbb vállalkozás és üzlet akkor tud sikeres lenni, ha a döntések, a stratégiai irányok validált adatok alapján születnek meg. Ehhez elengedhetetlen a hatékony adatkezelés, a megfelelő adatok megtalálása, feldolgozása és a gyors döntéshozatal, valamint a képesség, hogy különféle kérdésekre pontos választ lehessen kapni.
A kurzus keretében ilyen jellegű üzleti intelligencia rendszerek tervezésének és készítésének lépéseit mutatjuk be az érdeklődőknek.
Mit nyújt ez a képzés?
- Megérted az üzleti intelligencia rendszerek működését és szerepét – Elsajátítod az adattárházak, adatmodellezési technikák és BI architektúrák alapjait, hogy hatékony döntéstámogató rendszereket építhess.
- Önállóan képes leszel adatokat kinyerni és feldolgozni – Megtanulod az adatok lekérdezését SQL segítségével, azok tisztítását, transzformálását és integrálását különböző forrásokból egy egységes adatbázisba.
- Interaktív riportokat és dashboardokat készíthetsz – Megismerkedsz a legnépszerűbb üzleti intelligencia eszközökkel, mint a Power BI, Tableau és Kibana, hogy vizuálisan is érthető és átlátható elemzéseket hozz létre.
- Valós üzleti problémákra kereshetsz adatvezérelt megoldásokat – Gyakorlati feladatokon keresztül megtanulod az üzleti teljesítménymutatók (KPI-k) használatát és a prediktív elemzés alapjait, hogy megalapozott döntéseket támogathass.
- Megismered a felhőalapú BI és Big Data megoldásokat – Áttekintést kapsz a AWS, Google Cloud és Microsoft Azure BI szolgáltatásairól, így képes leszel modern, skálázható adatkezelési megoldásokat tervezni.
- Projektalapú tanulás révén azonnal alkalmazható tudást szerzel – A képzés során egy teljes üzleti intelligencia projektet építesz fel, amely az adatbetöltéstől az elemzésig minden kulcsfontosságú lépést lefed, így a gyakorlatban is bizonyíthatod megszerzett tudásodat.
Miért érdemes belevágnod?
Az itt megszerzett tudás alapot teremt további technológiák, például big data rendszerek, prediktív analitika és gépi tanulás alkalmazásának elsajátításához. A képzés hozzájárul a résztvevők szakmai fejlődéséhez, növelve munkaerőpiaci értéküket és karrierlehetőségeiket.
Kinek ajánlott?
- Adatelemzők, üzleti intelligencia szakértők, adattárház-fejlesztők, akik szeretnék bővíteni ismereteiket a modern adattárolási és vizualizációs technológiák terén.
- IT és adatmenedzsment területen dolgozók, akik üzleti intelligencia rendszerekkel, riportokkal és dashboardokkal foglalkoznak.
- Vezetők, döntéshozók, üzleti elemzők, akik adatvezérelt döntéshozatali folyamatokat szeretnének hatékonyabbá tenni KPI-ok, churn és csalásdetektálás segítségével.
- Pályakezdők és karrierváltók, akik az adatmenedzsment és üzleti intelligencia világában keresnek elhelyezkedési lehetőségeket.
- Egyetemi hallgatók és friss diplomások, akik versenyképes tudásra kívánnak szert tenni az adattudomány és üzleti analitika területén.
- Szoftverfejlesztők, akik szeretnének megismerkedni a komplex adatkezelési feladatokkal, döntéstámogató rendszerek fejlesztésével, érdeklődnek a data engineering és adatvizualizáció iránt.
Mik a képzés előkövetelményei?
A képzés nem igényel speciális előképzettséget, azonban az adatokkal való munka iránti érdeklődés és alapszintű technikai affinitás előnyt jelent.
Ki lesz mindenben az oktatód és mentorod?
Dr. Ekler Péter - Head of Future Technology @Zenitech, egyetemi docens @BME-VIK
Az informatikai tudományok doktora, a BME-VIK egyetemi docense, az AutSoft Zrt. CTO-ja, valamint a Zenitech kutatás-fejlesztési részlegének vezetője. Egyetemi oktatóként évente átlagosan 250 diákot tanít üzleti intelligencia rendszerek fejlesztésére. Hat alkalommal nyerte el az Aranyfokozatú Kar Kiváló Oktatója címet, kétszer pedig a Műegyetem Kiváló Oktatója díjat. 2014-ben az Év Informatika Oktatója elismerést is megkapta. Több mint 100 publikáció szerzője, kutatási területei közé tartoznak a mobil szoftverek és hálózatok, az adattárház és üzleti intelligencia megoldások, valamint a peer-to-peer hálózatok.
Pomázi Krisztián - Data Scientist és egyetemi oktató @BME-VIK
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Villamosmérnöki és Informatikai Karának oktatója, ahol évente több mint 100 hallgatót tanít üzleti intelligencia rendszerek fejlesztésére az előadások és a hozzá kapcsolódó laboratóriumi tárgyak kidolgozójaként és oktatójaként.
Kutatási és szakterületei közé tartozik az üzleti intelligencia mellett data engineering rendszerek építése, illetve a térinformatikai adattudomány.
Hogyan fogsz tanulni?
- Gyakorlatorientált oktatás: minden héten izgalmas gyakorló feladatokat kapsz majd, amelyek keretében már menetközben is konkrét projekteket fogsz megvalósítani.
- Interaktív digitális tananyag: a gyakorlati feladatok elvégzéséhez és a tanfolyam sikeres teljesítéséhez szükséges tudást digitális tananyagok és vezetett kódolások formájában adjuk át
- Rugalmas időbeosztás: a tanfolyamot munka mellett is végezheted, hiszen a tananyag elsajátítása heti 8-12 óra elfoglaltságot igényel összesen, melyet saját időbeosztás szerint dolgozhatsz fel.
- Visszanézhető LIVE alkalmak: akkor sincs semmi baj, ha egy élő konzultációs alkalmon nem tudsz részt venni, hiszen a kérdéseid előre is elküldheted írásban, a válaszokat és az egész LIVE-ot pedig visszanézheted másnap 16:00 órától.
- Oktatói mentoring: a képzés ideje alatt az oktató folyamatosan a rendelkezésedre áll, bármikor kérdezhetsz tőle, ha elakadtál, és rendszeresen visszajelzést ad a feladataidra, fejlődésedet végigkíséri.
- Konzultációk: valamennyi tanegység végén egy-egy élő konzultációs alkalmat is szervezünk este 18:00 órától, amikor élőben is felteheted kérdéseidet, közösen kiértékelhetitek és átbeszélhetitek a gyakorlás során elkészített projekteket, és tanulhattok egymás elakadásaiból is.
- Limitált férőhely: a fent említett interakciók miatt képzéseinket korlátozott létszámmal indítjuk csak el, hogy biztosan jusson mindenkire ideje az oktatóknak.
Mikor indul a képzés és mennyibe kerül?
Képzés indulásának időpontja és részvételi díja:
- Képzés indulásának tervezett időpontja: 2025. szeptember 03.
- Képzés időtartama: 8 hét
- Részvételi díj: 245.000 Ft
Mit fontos még tudnod a fizetéssel kapcsolatban?
- Pénzvisszafizetési garancia: Biztosak vagyunk a képzés tartalmát és minőségét illetően, ezért a képzés indulásától 8 napig 100%-os pénzvisszafizetési garanciát vállalunk.
- Kamatmentes részletfizetés: Nem szeretnénk, ha fizetési nehézségek akadályoznák a szakmai fejlődésedet, ezért a részvételi díjat akár több részletben is fizetheted, teljesen kamatmentesen.
- Céges számla igénylése: erre is van lehetőség ha a beiratkozom gombra kattintás után elérhető jelentkezési űrlapon kipipálod az “Áfás számla igénylés”-t.
Ha érdekel a képzés két lehetőséged is van
1. Előjelentkezel a képzésre
Ha érdekel az üzleti elemzés képzés és szeretnéd biztosítani helyedet, nincs más teendőd, mint az ‘Ingyenes előjelentkezés’ gombra kattintva kitölteni a jelentkezési formot és minden részletről értesítünk, amikor tanfolyamot indítunk.
2. Kérdezel még a képzésről
Ha szívesen előjelentkeznél, de úgy érzed még van néhány kérdés, amire nem találtad meg a választ, kattints az ‘Érdekel, de kérdeznék’ gombra, add meg elérhetőségedet és 48 órán belül felvesszük veled a kapcsolatot vagy írhatsz is nekünk közvetlenül az info@cubixedu.com e-mail címre!
================
A változás jogát fenntartjuk.